Hypotoniczny HYABAK to większa skuteczność i szybkość działania — nie tylko nawilża, ale także stabilizuje film łzowy, dzięki czemu daje dłuższy efekt komfortu.

Naturalny dla oka hialuronian sodu w hypotonicznej formule, jaki jest w kroplach do oczu HYABAK to szybsza ulga i większy komfort dla zmęczonych, piekących i podrażnionych oczu.

Dlaczego w kroplach do oczu HYABAK zastosowano hypotoniczną formułę?

Odpowiedź jest prosta, aby lepiej nawilżyć i uwodnić tkanki powierzchni oka, a dzięki temu szybciej i skuteczniej pozbyć się dokuczliwych objawów, których najczęstszą przyczyną jest zespół suchego oka.

W zespole suchego oka skład naszych łez ulega zmianie, tzn.  zwiększa się  w nich stężenie różnych substancji (m.in. jonów). Film łzowy staje się hypertoniczny.  Ma to bardzo duży wpływ na komórki na powierzchni oka. Upraszczając można powiedzieć, że w procesie wyrównania stężeń, między roztworem w komórkach na powierzchni oka a roztworem na zewnątrz, czyli w hypertonicznym filmie łzowym, komórka oddaje wodę. W konsekwencji dochodzi do jej odwodnienia i uszkodzenia. Zastosowanie hypotonicznych sztucznych łez pomaga przywrócić zaburzoną równowagę oraz utrzymać prawidłowe uwodnienie tkanek na powierzchni oka.

Dlaczego krople do oczu HYABAK doskonale nawilżają oczy?

Krople HYABAK zawierają w swoim składzie hialuronian. Na powierzchni oka, w normalnych warunkach, znajduje się tylko warstwa łez i to ich składniki są najbardziej naturalne dla oka. We łzach znajduje się woda zawierająca elektrolity, enzymy, substancje odżywcze i tlen. W skład łez wchodzą również lipidy (tłuszcze) a także — bardzo ważne dla nawilżenia i odżywienia oka — substancje śluzowe. Jedną z nich jest właśnie hialuronian, który znakomicie nawilża i ma szereg właściwości regenerujących i ochronnych, przez co zapewnia równowagę i komfort naszym oczom, chroni tkanki przed uszkodzeniem i procesami degeneracyjnymi. 

Nawilżające i ochronne krople do oczu HYABAK w hypotonicznej formule i naturalnym dla oka hialuronianem:

  • szybko i na długo przynoszą ulgę i komfort podrażnionym oczom
  • działają ochronnie na powierzchniowe tkanki oka
  • nie zawierają konserwantów
  • mogą być używane 3 miesiące od momentu otwarcia butelki